27

Egygólos győzelem a PLER ellen

2024. március 22, péntek 23:57 | Utánpótlás

Hét góllal is vezetett, végül 22-21-re nyert a NEKA U16-os fiúcsapata a PLER ellen a bajnokság 19. fordulójában. Ahogy Gazdag Tibor vezetőedző fogalmazott, kétszer kellett megnyerniük a mérkőzést, de végül fontos két pontot szereztek. A mieink továbbra is a tabella hetedik helyén állnak.

U16 I. osztály – 19. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – PLER-Budapest 22–21 (10–8)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 50 néző

Vezette: Bozsó Ákos, Polgár Csaba

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Kádár A., Vermes L. (kapusok) – Ambrus B. 6, Ambrus M. 6 (2), Kanyó B. 4, Házi I. 1, Lőrincz Á. 1, Solymos L. 1, Szilágyi T. 1, Veres A. 1, Záray Z. 1 (1), Kovács K., Panyi I., Puskás B., Renner Z., Terjék K. – vezetőedző: Gazdag Tibor

PLER-Budapest: Burcsi T., Módli M. (kapusok) – Ágoston A. 4 (1), Pető B. 4, Gagyi A. 3, Szabó Á. 3, Szoyka B. 3, Brucker K. 2 (1), Alabér L. 1, Rádai Z. 1, Dencsik G., Furka M., Juhász B., Juhász M., Kiss-Kathi B. – vezetőedző: Laurencz Szabolcs

Az eredmény alakulása: 3.p.: 0–1; 11.p.: 6–1; 15.p.: 6–4; 17.p.: 8–4; 24.p.: 8–7; 36.p.: 17–13; 41.p.: 20–13; 44.p.: 22–16

Hétméteresek: 5/3, illetve 4/2

Kiállítások: 6 perc, illetve 6 perc

MESTERMÉRLEG

Gazdag Tibor: A mai mérkőzést kétszer építettük fel és kétszer romboltuk le a saját butaságaink miatt. Emellett a védekezésben voltak biztató teljesítmények. Támadó játékunk statikussá és egypasszossá vált, ami nem a mi kézilabdánk. Gratulálok a srácoknak!

JÁTÉKOS SZEMMEL

Szilágyi Tamás: Jól kezdtük a félidők elejét, ezért jelentős előnyünk volt, viszont a félidők végén már elfáradtunk fejben. Nem tudtuk megbecsülni az előnyt, ezáltal szoros meccset alakítottunk ki. Örülünk ennek a két pontnak. Szép volt fiúk!

Kanyó Balázs: Szerintem nagyon jól kezdtük el a mérkőzést és nagy előnyre tettünk szert. Sajnos sokszor visszajött az ellenfél a hátrányból, de mi a kiváló védekezéssel és néha ingadozó, de magabiztos támadással megnyerhettük a mérkőzést. Gratulálok a csapatnak, szép volt fiuk!

Kádár Alex: Mindkét félidő elején jól, odafigyelve játszottunk majd a végébe belealudtunk egy kicsit. Többet is ki tudtunk volna hozni ebből a meccsből, de a lényeg hogy megvan a 2 pont. Gratulálok a csapatnak!

fotók: NEKA/Tompos Gábor